W pracowni gastronomicznej

 

Pomysł na smaczny obiad! 

Na zajęciach praktycznych uczniowie klasy 3Tga technikum przygotowali danie obiadowe, czyli  pyzy ziemniaczane nadziewane mięsem w sosie pomidorowym i surówkę z białej kapusty. Potrawy pięknie wyeksponowali na płaskim talerzu. Pracochłonne i czasochłonne danie zostało przez nich szybko ze smakiem spałaszowane. Na deser uczniowie usmażyli racuchy z jabłkami i cukrem pudrem. Były rewelacyjne!

zdjęcia i opis: Dominik Przybysz

Czytaj więcej: W pracowni gastronomicznej

W parze z kulturą

 

Operowy zawrót głowy 

Uczniowie klas: 1 La, 1 Bk, 1 Be uczestniczyli w spektaklu ,,Operowy zawrót głowy’’, podczas którego Kropka - sopran i Wykrzyknik – bas baryton wprowadzali widzów w świat opery i określeń językowych z nią związanych.  Podczas zabawy uczniowie poznali, m.in., odpowiedzi na pytania : co to jest libretto i dlaczego w operze śpiewa się po włosku?  

Czytaj więcej: W parze z kulturą

W pracowni gastronomicznej

 

Apetyt na buraczki

Na zajęciach praktycznych klasa 3Tga Technikum przygotowała potrawy z czerwonego buraka. Uczniowie ugotowali barszcz czerwony czysty z kołdunami. Dodatkiem do zupy były trzy sałatki sporządzone z burakiem w roli głównej. Na deser upiekli karpatkę z kremem budyniowym na blatach z ciasta parzonego.  To była uczta! Pychotka! 

 tekst i zdjęcia: Dominik Przybysz

Czytaj więcej: W pracowni gastronomicznej

Karnawał

NAJPIĘKNIEJSZA MASKA KARNAWAŁOWA  

Karnawał to czas radości i zabawy. Również wychowankowie świetlic szkolnych z zapałem przygotowali się do balu. W konkursie plastycznym "NAJPIĘKNIEJSZA MASKA KARNAWAŁOWA" mogli wykazać się kreatywnością oraz wyrazić swoją wrażliwość artystyczną. Wychowawcy świetlic przybliżyli dzieciom  tradycję i obrzędy, jakie towarzyszyły dawniej i obecnie ludziom podczas karnawału.

Czytaj więcej: Karnawał

Tłusty czwartek

 

W PRACOWNI GASTRONOMICZNEJ

Z okazji tłustego czwartku na zajęciach praktycznych uczniowie klasy 3Tga Technikum przygotowali przepyszne pączki. Uczniowie lepili, smażyli i nadziewali je marmoladą różaną oraz wieloowocową. Pączki zostały polukrowane i przepięknie udekorowane. A jak smakowały! Przekonali się o tym  sami uczniowie i poczęstowana nimi dyrekcja Ośrodka. Brawo dla przyszłych kucharzy, bo sprawili się na piątkę!

tekst i zdjęcia: Dominik Przybysz

Czytaj więcej: Tłusty czwartek

Puzzle

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PUZZLI

Międzynarodowy Dzień Puzzli obchodzony 29 stycznia, to doskonała okazja do przeprowadzenia w internacie turnieju układania puzzli na czas. Łączenie obrazków z kawałków kartoników to doskonały trening szarych komórek i świetna zabawa. W wyciszeniu i skupieniu uwagi pomagała uczestnikom muzyka relaksacyjna. Wychowankowie startowali w czterech kategoriach wiekowych. 

Czytaj więcej: Puzzle

Walentynkowy konkurs plastyczny

WALENTYNKI W INTERNACIE – KONKURS PLASTYCZNY

Walentynki  zbliżają się wielkimi krokami! Z tej okazji  sekcja plastyczna  samorządu internatu zorganizowała walentynkowy  konkurs plastyczny. Techniki  i  formy pracy  były dowolne. Wychowankowie  wszystkich grup opiekuńczych przystąpili  ochoczo do pracy twórczej. Powstało mnóstwo   ciekawych  i różnorodnych prac. Kreatywność i pomysłowość naszych wychowanków nie zna  granic. Energetyczna czerwień i serduszka symbolizujące miłość pojawiły się  wszędzie. 

Czytaj więcej: Walentynkowy konkurs plastyczny

Walentynki - życzenia

 

Tegoroczne walentynki obchodziliśmy w Ośrodku 12 i 15 lutego. Nauczyciele i uczniowie  zaakcentowali ten dzień ubiorem w kolorze czerwonym. Na ścianach korytarzy zawisły duże serca, do których uczniowie przyczepiali swoje małe serduszka z życzeniami walentynkowymi. Tradycyjne w szkole wręczanie walentynek polegało na tym, że  najmłodsi uczniowie otrzymali obrazki do kolorowania, a w starszych klasach tematyka miłości była poruszana w trakcie zajęć lekcyjnych.

Czytaj więcej: Walentynki - życzenia

Walentynki w bibliotece

 

DZIEŃ ZAKOCHANYCH W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W czwartek 11 lutego i w piątek 12 lutego biblioteka gościła dzieci z klas 2b, 3a
i 4a.  Spotkanie było okazją do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Na początku dzieci z zainteresowaniem wysłuchały informacji o patronie zakochanych, świętym Walentym i o tradycji walentynek w Polsce. 

Czytaj więcej: Walentynki w bibliotece

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2020 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2