„KOPCIUSZEK” INACZEJ

We wtorek, 14 stycznia 2020 r., uczniowie klasy 7 c Szkoły Podstawowej wybrali się do Opery Nova, by obejrzeć  spektakl  teatralny pt. „Kopciuszek”. I pewnie młodzież nie byłaby zachwycona  historią znaną im od lat, gdyby nie nowa odsłona tej baśni. „Kopciuszek” w reżyserii Łukasza Gajdzisa to współczesna adaptacja znanej wszystkim historii o dziewczynce, która musi poradzić sobie ze śmiercią mamy i brakiem akceptacji ze strony nowych sióstr i macochy. Choć zamek zostaje zastąpiony przez nowoczesny, szklany dom, a macocha – w tej roli Katarzyna Figura – zamiast bywać na balach, woli wizytę w salonie piękności, to problemy Kopciuszka są nadal te same. Czy współczesny Kopciuszek spotkał księcia? Jak zakończyła się ich znajomość? My już wiemy i zachęcamy do obejrzenia wspaniałego spektaklu.

oprac. Aleksandra Bodenszac

 zdjęcia Aniela Kołodziej, Aleksandra Bodenszac

<< powrót do aktualności

Dzieciaki-sadzeniaki

Dnia 15 stycznia 2020 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej, wraz z wychowawcami Agnieszką Lietz, Marią Falewicz i Katarzyną Peplińską, brały udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Dzieciaki Sadzeniaki” organizowanych przez Leroy  Merlin. Celem akcji  było  uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą. W części teoretycznej dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach: zadawały pytania, rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania pani prowadzącej. W części praktycznej dzieci otrzymały rękawiczki, doniczki, kolorowe kwiaty, ziemię i przy ogromnym stole przesadzały małe rośliny ozdobne. Każde dziecko dostało do przesadzenia swoją roślinkę. Fakt samodzielnego sadzenia roślin sprawił uczniom ogromną frajdę. Po starannym wykonaniu zadania każdy z uczestników otrzymał dyplom i mógł zabrać doniczkę z kwiatkiem do domu,  gdzie będzie samodzielnie dbał o roślinę.

                                                                         oprac. i zdjęcia: Maria Falewicz

 

<< powrót do aktualności

Talent Show

Naszych wychowanków znamy na co dzień z tego, jak się uczą, jak się zachowują, ale nie zawsze wiemy, co tak naprawdę lubią robić w czasie wolnym, czym się interesują i co potrafią. Dlatego w dniu 12 grudnia 2019 r.  zorganizowaliśmy w Ośrodku imprezę pod hasłem ”TALENT SHOW”, będącą okazją do zaprezentowania swoich zainteresowań i często „ukrytych” talentów wychowanków. Ci, którzy zdobyli się na odwagę przedstawili je szerszej publiczności.

Talenty wokalne odkryli przed nami: Weronika, duet - Wiktor i Kacper, Gabriela, Mateusz i Kamil, a taneczny Oliwia. Kalina pokazała, że potrafi pięknie rysować, a Klaudia i Łukasz grać na harmonijce. Uzdolnieniami aktorskimi popisali się Maria i Mikołaj. Ciekawymi zainteresowaniami pochwalili się Grzegorz - specjalista od masażu i Maciej - zagorzały kibic piłki nożnej. Wystawa prac i prezentacje sceniczne spotkały z entuzjastycznym przyjęciem widowni. Były gromkie brawa i  atrakcyjne nagrody. Brawo Wy!

oprac. Małgorzata Lewandowska

zdjęcia Jacek Buhl

 


                                                                                                                                    

 

<< powrót do aktualności

Wycieczki Zawodoznawcze

Uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Instytutu Zdrowia i Kosmetyki Profesjonalnej Anny Wolnej. Poznali arkana zawodu technika usług kosmetycznych. Dowiedzieli się, na czym polega jego praca, jakie zabiegi wykonuje, jakiego sprzętu i kosmetyków używa. Uczniom zaprezentowano jak zrobić manicure (hybryda i nowość: tytan), jak pielęgnować brwi oraz jak przeprowadzić badanie skóry twarzy i jakie zabiegi jej zaaplikować.

Natomiast uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego poznawali tajniki zawodu technika masażysty w Salonie Masażu Agnieszki Kaczmarek. Dowiedzieli się,  jakie są rodzaje i techniki masażu oraz jakiego sprzętu i kosmetyków używa się do jego przeprowadzenia.  

Podczas prowadzonych zajęć wszyscy uczniowie przede wszystkim  usłyszeli, jakie predyspozycje zawodowe trzeba posiadać do wykonywania takich prac i jak zdobyć kwalifikacje do tych zawodów. Wycieczki odbyły się w październiku 2019r., a  zorganizowała je Anna Kubik – doradca zawodowy w Ośrodku.

 

oprac. i zdjęcia  Anna Kubik

 

<< powrót do aktualności

JASEŁKA

W codziennym zabieganiu, w wirze obowiązków i natłoku informacji czasami trudno nam się zatrzymać i dostrzec to, co najbardziej istotne. Nasze jasełka są zaproszeniem do refleksji i do spędzenia tych Świąt w ciszy betlejemskiej stajenki, w gronie tych, których kochamy.

Czytaj więcej: JASEŁKA

W Świątecznym Toruniu

W dniu 12 grudnia 2019 r. uczniowie klas 4a i 6/7a Szkoły Podstawowej pojechali pociągiem do Teatru Muzycznego w Toruniu w celu uczestniczenia w spektaklu pt.: ”Gra warta piernika czyli Maurycy i kolędnicy". Idąc pieszo ze stacji Toruń Miasto na Starówkę i spacerując po niej, podziwialiśmy świąteczny wystrój miasta. By trochę ogrzać się, skręciliśmy do Mc Donalda na małe co nieco. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się do teatru. Przedstawienie bardzo nam się podobało. Mieliśmy dużo pozytywnych wrażeń i poczuliśmy zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Do Ośrodka wróciliśmy zadowoleni  z planami na kolejny wyjazd.

                                                                                                                                  oprac. Hanna Sułek-Stawicka

zdjęcia: Joanna Rak

 

<< powrót do aktualności

Boże Narodzenie u florystów

Boże Narodzenie ma swoje ważne miejsce we florystyce. Zapraszamy do obejrzenia efektów dwutygodniowej pracy uczniów klas florystycznych naszego Ośrodka.

 

 Opracowanie:Krystyna Bieniek
Zdjęcia: Krystyna Bieniek

<< powrót do aktualności

Mówią u Nas w mediach….

Mówią O Nas W Mediach….

W dniu 11 grudnia 2019r. Wicemarszałek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego –  Zbigniew Ostrowski wraz z przedstawicielami Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego, w towarzystwie Dyrektora Ośrodka – Ryszarda Bieleckiego, zwizytował postęp prac budowlanych nowych warsztatów. Towarzyszyła im kamera TVP Bydgoszcz, a relację z tej wizyty mogliśmy obejrzeć tego samego dnia w programie „Zbliżenia”. Obejrzyjmy!

 

https://bydgoszcz.tvp.pl/45756646/nowe-kierunki-zawodowe-w-osrodku-szkolno-wychowawczym-w-bydgoszczy

 

opracowanie: Krystyna Bieniek

 

<< powrót do aktualności

Bezpieczni w domu, w szkole i na ulicy

W dniach 10-11 grudnia 2019 r.  w Ośrodku, w ramach programu profilaktycznego „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”, odbyły się spotkania uczniów szkoły podstawowej
i szkół ponadpodstawowych z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Tematem spotkań były również „ŚRODKI PIROTECHNICZNE – BEZPIECZEŃSTWO I PRAWNE ASPEKTY”.

Czytaj więcej: Bezpieczni w domu, w szkole i na ulicy

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2020 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2