We wtorek 4 kwietnia  dzieci z klas „0”, 2a, 3a i 3b uczestniczyły w warsztatach  robienia kartek wielkanocnych zorganizowanych przez Projekt Zabytek w Bydgoszczy.

Na początku pani prowadząca spotkanie przybliżyła dzieciom tradycję wysyłania kartek świątecznych, która w obecnych czasach często zastępowana jest formą elektroniczną. Po wykładzie uczniowie z wielkim zapałem zabrali się do tworzenia własnych kartek. Dzieci wycinały, kleiły i ozdabiały swoje małe dzieła sztuki, wykazując się przy tym kreatywnością i pomysłowością. Powstały przepiękne i niepowtarzalne kartki wielkanocne. Warsztaty były też okazją do integracji grupy rówieśniczej, tworzenie wspólnie z innymi kartek świątecznych wywołało na twarzach dzieci mnóstwo uśmiechu i było wspaniałą zabawą.

Na zakończenie kartki zostały wypełnione świątecznymi życzeniami i własnoręcznie podpisane. Wszyscy byli zdania, że najlepszym sposobem na przekazanie życzeń świątecznych jest samodzielne wykonane kartki i wrzucenie jej do skrzynki na listy. Kartki z pisankami naszych uczniów już rozpoczęły swą podróż do swoich adresatów.

 Opracowanie: Anna Kłódkowska


<< powrót do aktualności

 

   

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2022 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2