II Warsztaty Fotograficzne "Zdrowo i kolorowo"

W dniach 27-29.10.2017r. w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu odbyły się II Ogólnopolskie Warsztaty Fotograficzne z Konkursem Fotograficznym pod nazwą. "Zdrowo i kolorowo".

Z naszego Ośrodka w Warsztatach i Konkursie wzięli udział wychowankowie: Monika Mędryk, Agnieszka Wojtan oraz Paulina Wasielewska, a opiekunami byli Magdalena Zasada i Artur Zasada.

W dniu przyjazdu uczestnicy wzięli udział w spotkaniu na stołówce, na którym przedstawiono podstawowe informacje o „Savoir- vivre przy stole”.  

Po spotkaniu udaliśmy się do studia fotograficznego gdzie uczestnicy doskonalili swoje umiejętności w fotografii portretowej.

Następnego dnia rozpoczęły się Warsztaty. Uczestnicy musieli zmierzyć się z fotografią produktową, czyli wykonać fotografie: zupy, drugiego dania, deseru, ciastek oraz warzyw
i owoców w jesiennej aranżacji.

Po kilku godzinnych zmaganiach konkursowych udaliśmy się do ICHOT (Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego), w którym za pomocą nowych interaktywnych technologii komputerowych uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji o losach (historycznych i współczesnych) Ostrowa Tumskiego i o znaczeniu, jakie ma to miejsce dla tożsamości współczesnych Polaków.

Następnie nasza grupa po wybraniu swoich najlepszych zdjęć, a potem ich wydrukowaniu przystąpiła do stworzenia Małej Książki Kucharskiej, w której przepisy na potrawy,  ilustrowały właśnie te zdjęcia.

Po wieczornym głosowaniu wyłoniono laureatów. Wśród wyróżnionych prac Książka Kucharska wykonana przez uczennice naszego Ośrodka zdobyła II miejsce - GRATULUJEMY!.

 

Tekst i zdjęcia: Artur Zasada

<< powrót do aktualności

 

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2018 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2