Wycieczka do schroniska

Przez cały październik w świetlicy szkolnej, w ramach akcji: „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”, dzieci wykonywały tekturowo-wełniane zabawki, m.in. myszki, drapaki, domek dla kotów, a każdy dodatkowo mógł przynieść jakiś podarunek dla zwierzaków, np. karmę, ulubiony kocyk czy pluszaka na rzecz Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Bydgoszczy.

Podsumowaniem akcji była wycieczka do schroniska, w której uczestniczyli 8 listopada 2017 roku wszystkie świetliczaki z edukacji wczesnoszkolnej i z klasy 5b, wraz z wychowawczyniami, panią Bożeną Nowak-Sieradzan, Małgorzatą Cieśniewską, Alicją Puciato, Aleksandrą Leszczyńską-Szopa i mamą Martynki. Na miejsce dowiózł nas pan Irek, który pomógł nam również przenieść ciężki pakunek dla zwierzaków. Wszyscy byli bardzo podekscytowani.

Pracownik schroniska powitała nas i oprowadziła po całym terenie, z wyjątkiem miejsca, gdzie przebywają chore zwierzaki. Dzieci zapoznały się z mieszkańcami poszczególnych pomieszczeń, a atrakcją była wspólna zabawa z kotkami, którym zostały przekazane m.in. własnoręcznie zrobione drapaki i zabawki. Dodatkowo obeszliśmy wybieg dla piesków oraz zostaliśmy pouczeni jak należy podchodzić do psa. Na każdym kroku towarzyszyły nam zadomowione psiaki.

Wycieczka była udana, uczniowie wrócili zadowoleni i pełni ważeń.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz dzieciom za przyłączenie się do akcji mającej na celu uwrażliwienie na potrzeby bezdomnych zwierząt oraz pomaganie im.

Opracowanie: Aleksandra Leszczyńska-Szopa

<< powrót do aktualności

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2020 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2