Dzien Pluszowego Misia

Po raz drugi w świetlicy szkolnej 22 listopada 2017 roku odbyły się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Już od wejścia po strzałkach ze śladami niedźwiedzia dzieci szukały miodku świetnie się przy tym bawiąc. Pod okiem pani Agnieszki Tomaszewskiej i Aleksandry Leszczyńskiej-Szopa wykonywały misie z papieru kolorowego, z plasteliny, portrety ulubionego pluszaka, a także rysowały wierszowanego misia i dmuchały balonowe misie. Wszyscy brali udział w zabawie do piosenki „Stary niedźwiedź mocno śpi”, rozwiązywali zagadki misiowe, między innymi mogli sprawdzić swą wiedzę na temat niedźwiedzia brunatnego, mierzyli misie maskotki miarą krawiecką, wykonywali zręcznościowe ćwiczenie w rękawicach kuchennych, polegające na przekładaniu pojedynczych wykałaczek i klamerek do miseczki.

Najwięcej frajdy miały dzieci podczas karmienia miodkiem chętnych „świetlicowych misiów” przez wybrane osoby z zasłoniętymi oczami. Gościnnie pani Inga poprowadziła ćwiczenia słuchowo-ruchowe z wykorzystaniem instrumentów muzycznych. Gościem specjalnym była pani wicedyrektor Melita Szarkiewicz, która przeczytała bajkę "Mądry miś Zdziś" (U. Kozłowska) z tłumaczeniem na język migowy. Podczas spotkania były wspólne zdjęcia oraz małe, co nieco.

Podsumowaniem obchodów było wyjście najmłodszych świetliczaków wraz z wychowawczyniami Bożeną Nowak-Sieradzan, Małgorzatą Cieśniewską i Ingą Kuszlis-Grygołowicz, na wystawę misiów w bydgoskim Pałacu Młodzieży dnia 24.11.207roku.

Opracowała: Aleksandra Leszczyńska-Szopa

 

<< powrót do aktualności

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2020 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2