Wigilia w naszym Ośrodku

W dniu 16.12.2017r. wychowankowie naszego Ośrodka zostali zaproszeni przez bydgoskie Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu do udziału w wigilii pod gołym niebem na rynku w Starym Fordonie. Uświetniliśmy ten wieczór wykonując kolędy w języku migowym. Natomiast 22 grudnia wigilijny wieczór obchodziliśmy w naszym Ośrodku gdzie zaprosiliśmy wszystkich naszych uczniów, grono pedagogiczne i gości na przedstawienie o Bożym Narodzeniu.

W tym roku specjalnie przygotowane postacie – marionetki ożyły dzięki gestom, które „użyczyli” im nasi uczniowie. Obrazem, słowem, muzyką i ruchem została opowiedziana historia Bożego Narodzenia w Betlejem sprzed dwóch tysięcy lat.

Jasełka przygotowały Panie: Agata Wilczewska, Barbara Kosz, Katarzyna Lewandowska i Elżbieta Chocimska wraz z prezentacją multimedialną pani Joanny Rak. Piękny Taniec Aniołów w wykonaniu najmłodszych wychowanków przygotowała pani Maria Falewicz.

Następnie nasi uczniowie zaprezentowali interpretację kolęd w języku migowym, które wszyscy razem śpiewaliśmy i migaliśmy.

Na zakończenie Święty Mikołaj rozdał prezenty  wychowankom naszego Ośrodka.

Życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!

Opracowanie: Artur Zasada

<< powrót do aktualności

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2018 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2