Wycieczka do Chełmna

W dniu 14.02.2019 młodzież z naszego Ośrodka uczestniczyła w wycieczce do Chełmna. Inspiracją do wyjazdu były „Walentynki Chełmińskie”, które zainicjowano w 2002r., a miasto otrzymało status Miasta Miłości.

Należy dodać, że tradycje walentynkowe są żywe w Chełmnie przez cały rok, a wyjątkowo romantyczną atmosferę odczuwa się również podczas spacerów i zwiedzania miasta. Wszystko to za sprawą św. Walentego, którego relikwie znajdują się właśnie w Chełmnie w Kościelne Farnym.

Zwiedzanie miasta zaczęliśmy od tego też Kościoła, a Pani przewodnik zapoznała nas z postacią św. Walentego i z kultem związanym z jego osobą. Podziwialiśmy jeden z najcenniejszych zabytków polskiego renesansu, Rynek z Ratuszem oraz najlepiej zachowane mury miejskie, które otaczają miasto pełnym obwodem.

Spacerując urokliwymi uliczkami Chełmna chętnie odpoczywaliśmy na „ławeczkach dla zakochanych” i upamiętnialiśmy te momenty pamiątkowymi zdjęciami.

Największą atrakcją, jak przystało na ten wyjątkowy dzień był Jarmark św. Walentego, a spacer po rynku w centrum Chełmna, między straganami ustrojonymi sercami wywoływał w nas niezapomnianą atmosferę życzliwości, przyjaźni, serdeczności.

W takim miłym klimacie oczekiwaliśmy koncertu głównej gwiazdy wieczoru, Margaret. Był to punkt kończący Dzień Zakochanych w Chełmnie.

Zmęczeni i pełni pozytywnych emocji powróciliśmy do Ośrodka z nadzieję, że za rok ponownie uda nam się spędzić ten dzień w  tym wyjątkowym, przepełnionym miłością mieście.

Opracowanie: Monika Górzyńska

              

<< powrót do aktualności

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2018 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2