W sobotę, 16 maja 2026 roku, miało miejsce doniosłe wydarzenie – dzieci z naszego Ośrodka przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.
Uroczystość odbyła się w kościele św. Mateusza w Bydgoszczy, będącym od kilku lat centrum Duszpasterstwa Głuchych Diecezji Bydgoskiej. Wydarzenie to, jak co roku, było niezwykle wzruszające. Dzieciom towarzyszyli Rodzice wraz z rodzinami oraz przedstawiciele naszego Ośrodka, w tym Wicedyrektor Ośrodka Pani Katarzyna Maxelon, Kierownik Ośrodka Pani Marzena Boczkowska, a także Wychowawcy i Nauczyciele. Przygotowania do Komunii prowadził nasz duszpasterz, ksiądz Piotr Książkiewicz, który również przewodniczył całej uroczystości.
Opracowanie: ks. Piotr Książkiewicz







