Dnia 29 maja 2026 roku uczniowie z KPSOSW nr 2 w Bydgoszczy uczestniczyli w 8. Memoriale Ireny Szewińskiej, który odbywał się na bydgoskim stadionie Zawiszy.
Celem wyjścia było rozwijanie zainteresowań sportowych, kształtowanie zasad fair play oraz umożliwienie dzieciom obserwacji profesjonalnych zawodów lekkoatletycznych. Uczniowie z zaangażowaniem obserwowali konkurencje biegowe, skoki oraz rzuty i aktywnie kibicowali sportowcom. Dzieci z naszego Ośrodka zachowywały się kulturalnie, stosowały się do poleceń opiekunów oraz z zainteresowaniem uczestniczyły w wydarzeniu sportowym. Wyjście przebiegło w atmosferze sportowych emocji, wychowankowie wrócili do placówki z pozytywnymi wrażeniami oraz nową wiedzą o lekkoatletyce. Miłym akcentem, przygotowanym przez organizatorów, było przekazanie dla Ośrodka sportowych upominków.
Opracowanie: Łukasz Pawelec







