Aktualności 2020/21

Wycieczka zawodoznawcza

Uczniowie klas ósmych wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do hotelu i restauracji „Villa Tatrzańska” w Bydgoszczy. Podczas inspirującego spotkania połączonego z przepysznym poczęstunkiem uczniowie poznali tajniki zawodów: menadżer, kucharz, kelner oraz pracownik obsługi hotelowej. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

Opracowanie. Anna Kubik

 

<< powrót do aktualności

Dzień Dziecka

W tym roku Dzień Dziecka obchodziliśmy już w piątek 28 maja. Szkoda, że pogoda nam nie dopisała i wszystkie konkurencje odbyły się w budynku Ośrodka w reżimie sanitarnym.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka

„CZYTAMY BYDGOSZCZ 2021”

Korzystając z zaproszenia Fundacji „Nasza Tradycja – nasza przyszłość” do realizacji autorskiego projektu „Czytamy Bydgoszcz 2021” nasi wychowankowie  „czytali” swoje miasto na wiele sposobów.

Biblioteka szkolna przygotowała wystawę opisującą Bydgoszcz w wielu aspektach: literatura, poezja, legendy, malarstwo, historia, albumy, kalendarze, widokówki, programy teatralne, audiobook.  Młodsi uczniowie zapoznali się z legendami miejskimi i kolorowali do nich grafiki. Młodzież czytała fragmenty książek z opisami miasta i wskazywała je na planie Bydgoszczy. Zajęcia sprawiły wszystkim uczestnikom wiele satysfakcji i potrzebę dalszego pogłębiania wiedzy o swoim mieście. Dziękujemy za zaproszenie!

 Opracowanie i zdjęcia: Krystyna Bieniek, Barbara Kosz

Czytaj więcej: „CZYTAMY BYDGOSZCZ 2021”

W grocie solnej

W ramach profilaktyki zdrowia, klasy 2Pa, 3Pa, 3Pb szkoły przysposabiającej do pracy uczestniczyły w seansie w grocie solnej. Czystość powietrza w grocie jest dziesięciokrotnie wyższa niż na zewnątrz. Seans w grocie znacząco redukuje poziom strątu, wzmacnia system immunologiczny, uczucie świeżości i zadowolenia.

Czytaj więcej: W grocie solnej

Na świątecznym stole

Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy 3Tga technikum gastronomicznego przygotowali potrawy na świąteczny stół. Tematem przewodnim tradycyjnie były jajka: z majonezem, pasta jajeczna na kanapkach oraz dekoracyjne „kurczaki”.

Czytaj więcej: Na świątecznym stole

ŚWIĘTO OŚRODKA i DZIEŃ PATRONA

ŚWIĘTO OŚRODKA i DZIEŃ PATRONA 

Święto Ośrodka i Dzień Patrona w tym roku obchodziliśmy symbolicznie  i skromnie. Przed tablicą poświęconą gen. Stanisławowi Maczkowi wiązanki kwiatów złożyła Dyrekcja Ośrodka, której przewodniczył Dyrektor Ryszard Bielecki i delegacja Samorządu Ośrodka. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli wszyscy spotkać się w tym miejscu i złożyć hołd pamięci naszemu Patronowi. 

Oto link do filmu upamiętniającego dzisiejszy dzień - zobacz film

zdjęcia: Krystyna Bieniek

Czytaj więcej: ŚWIĘTO OŚRODKA i DZIEŃ PATRONA

W pracowni gastronomicznej

Uczniowie klasy pierwszej szkoły branżowej przygotowujący się do zawodu kucharz, na zajęciach praktycznych sporządzili potrawę z drobiu. Była to grillowana pierś z kurczaka z dodatkiem skrobiowym czyli z ziemniakami i z surówką z kapusty pekińskiej. Najbardziej smakowała Panu Tomaszowi, naszemu nauczycielowi! Brawo my!

Czytaj więcej: W pracowni gastronomicznej

Dzień Kobiet w internacie

W dniu 9 marca chłopcy z internatu dołożyli wszelkich starań, aby płeć piękna na długo zapamiętała tegoroczne obchody Dnia Kobiet.

Dla swoich koleżanek przygotowali słodki poczęstunek oraz filmik z życzeniami i wywiadem na wesoło „Kto to jest kobieta?”. Całość zakończył męski taniec do utworu Daniela Santacruz Lento – Kizomba, który był wielką niespodzianką i bardzo podobał się naszym dziewczętom.

Tekst: Magdalena Zasada
Zdjęcia: wychowawcy internatu

Czytaj więcej: Dzień Kobiet w internacie

Sekcja plastyczna w internacie prezentuje

Z okazji Dnia Kobiet  sekcja plastyczna  internatu  zorganizowała konkurs plastyczny pt. ”Kwiaty dla naszych Pań”. Wychowankowie stworzyli  mnóstwo pięknych i kolorowych kwiatów w różnych technikach i z różnych materiałów: papier, filc, masy plastyczne, szyfon, drewniane patyczki, itp. Prace można podziwiać na wystawie przed głównym wejściem do Ośrodka. Zapraszamy na fotorelację.

Tekst i zdjęcia: Donata  Tokarska

Czytaj więcej: Sekcja plastyczna w internacie prezentuje

W pracowni gastronomicznej

Pomysł na smaczny obiad! 

Na zajęciach praktycznych uczniowie klasy 3Tga technikum przygotowali danie obiadowe, czyli  pyzy ziemniaczane nadziewane mięsem w sosie pomidorowym i surówkę z białej kapusty. Potrawy pięknie wyeksponowali na płaskim talerzu. Pracochłonne i czasochłonne danie zostało przez nich szybko ze smakiem spałaszowane. Na deser uczniowie usmażyli racuchy z jabłkami i cukrem pudrem. Były rewelacyjne!

zdjęcia i opis: Dominik Przybysz

Czytaj więcej: W pracowni gastronomicznej

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2