Dnia 21 czerwca  nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Po dziesięciu miesiącach nauki nadszedł czas na odebranie świadectw, słów uznania oraz nagród za wysiłek włożony w całoroczne zdobywanie wiedzy.

W dniu 18 czerwca 2024 młodzież skupiona w klubie „Eponiks” wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do Muzeum pierwszych Piastów, w skład którego wchodzi między innymi Wielkopolski Park Etnograficzny oraz rezerwat archeologiczno–przyrodniczy na Ostrowie Lednickim.

W ostatni poniedziałek roku szkolnego wychowankowie grup II, VI, VIII oraz XII wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę, aby odbyć rejs Bydgoskim Tramwajem Wodnym „Słonecznik”.

Małymi krokami zbliża się koniec roku szkolnego. Jest to idealny czas na integrację podczas różnorodnych wycieczek. Na jedną z nich wybrali się wychowankowie internatu wraz z wychowawcami. Celem podróży była Gdynia.

12 czerwca sześciu uczniów z Ośrodka przeżywało niezwykłą uroczystość. W kościele pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty przyjęli z rąk ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka sakrament bierzmowania.

20 maja i 12 czerwca 2024 roku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy: Filip Budziński Krzysztof Chmielewski i Igor Matysiak, pod opieką nauczycieli Danuty Bagińskiej, Macieja Żelskiego i Joanny Błaś, uczestniczyli w zawodach sportowych w ramach Olimpiad Specjalnych.

W dniach 19–21 kwietnia 2024 roku w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących im. Józefa Sikorskiego odbyły się VI Ogólnopolskie Warsztaty Fotograficzne z Konkursem Fotograficznym pt. „Portret mojego pupila".

Na zaproszenie gen. bryg. Mirosława Downara grupa kilkunastu uczniów naszego Ośrodka, pod opieką nauczycielki Joanny Oliwkiewicz-Fryckowskiej oraz wychowawców Magdaleny Zasady i Łukasza Pawelca, gościła w dniach 3 - 6 czerwca w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka w Świętoszowie.

6 czerwca 2024 roku dziewczęta z naszego internatu spędziły popołudnie w Młynach Rothera. Tam, dzięki uprzejmości Stowarzyszenia MY TEŻ, już po raz kolejny wzięły udział w warsztatach plastycznych.

W ostatnich dniach maja uczniowie klas siódmych i kilkoro ósmoklasistów oraz ich wychowawcy i opiekunowie wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pogoda nie zawiodła, a plan, bogaty w atrakcje turystyczne, został w pełni zrealizowany.  

W dniach 24-25 maja 2024 roku w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Bydgoszczy odbył się 44. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących, który w piątek uroczyście otworzył  Dyrektor  Ośrodka Ryszard Bielecki.

Uczniowie obu klas ósmych oraz klasy drugiej liceum wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej zorganizowanej przez doradcę zawodowego. 

W dniu 27 maja młodzież skupiona w klubie „Eponiks” odwiedziła groby znanych bydgoszczan na Cmentarzu Starofarnym.

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w XLIV Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących.

- ZAPROSZENIE

- REGULAMIN KONKURSU

- ZAKRES TEMATYCZNY ZADAŃ KONKURSOWYCH

- HARMONOGRAM

- PATRONATY

PODSUMOWANIE KONKURSU

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

Wyszukiwarka  

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2024 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2