W dniu 21 kwietnia 2026 roku odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży – turniej tenisa stołowego. Zawody rozegrano w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy.
Czytaj więcej: Miejskie Igrzyska Młodzieży – Turniej tenisa stołowego
W dniach 15–16 kwietnia 2026 roku w naszym Ośrodku odbył się XVIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Kucharskiej dla Młodzieży Niepełnosprawnej. W wydarzeniu wzięło udział 14 uczniów wraz z nauczycielami przedmiotów gastronomicznych z 7 ośrodków z całej Polski. Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.
Czytaj więcej: XVIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Kucharskiej dla Młodzieży Niepełnosprawnej
W dniach 20–22 marca 2026 roku uczestniczyliśmy w XXI Ogólnopolskim Konkursie Odczytywania Mowy z Ust „Oczy pomagają słyszeć”. Konkurs ten był dla nas nie tylko sprawdzeniem umiejętności i wiedzy, ale także okazją do spotkań, rozmów oraz nawiązania nowych przyjaźni.
Dnia 15 kwietnia 2026 roku odbył się XIV Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II w Kcyni.
Tegoroczne „czytanie Bydgoszczy” w klasach Va, VIa i VIc miało charakter bardzo radosny, kształcący i twórczy. Zaczęliśmy od gier planszowych „Wyścig po Bydgoszczy” i „Szyfr Twardowskiego” – było głośno i emocjonująco.
W dniu 17 kwietnia 2026 roku, w ramach tegorocznej edycji „Czytamy Bydgoszcz. Autorskiego projektu Fundacji Nasza tradycja - nasza przyszłość”, uczniowie klasy 3La – Mateusz Walczak i Sebastian Smoliński przedstawili kolegom świątynie, z którymi są związani.
W ramach edycji 2026 „Czytamy Bydgoszcz. Autorskiego projektu Fundacji Nasza tradycja – nasza przyszłość”, uczniowie klas 7b i 4c Kujawsko- Pomorskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Bydgoszczy, pod kierunkiem Pani Justyny Frątczak, wyruszyli w fascynującą podróż po dziejach swojego miasta.
Czytaj więcej: 5. Czytamy Bydgoszcz. Autorski projekt Fundacji Nasza tradycja – nasza przyszłość.
W dniu 16 kwietnia 2026 roku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w audycji muzycznej pt. „Muzyka Przyrody” w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.
W dniu 13 kwietnia br. uczniowie klasy 4a, pod kierunkiem pani Marii Falewicz oraz wychowawczyni pani Ingi Kuszlis-Grygołowicz, po raz kolejny brali udział w „Czytamy Bydgoszcz. Autorskim projekcie Fundacji Nasza tradycja – nasza przyszłość”.
W dniach 14 i 15 kwietnia 2026 roku uczniowie klas: 8a i 8b odwiedzili bibliotekę szkolną, aby obejrzeć wystawę książek o Bydgoszczy, która powstała w ramach „Czytamy Bydgoszcz. Autorskiego projektu Fundacji Nasza tradycja – nasza przyszłość”.
Czytaj więcej: 2. „Czytamy Bydgoszcz. Autorski projekt Fundacji Nasza tradycja – nasza przyszłość”
Dnia 14 kwietnia tego roku, jak co tydzień, byliśmy z naszą wychowawczynią Panią Małgosią w bibliotece naszego Ośrodka. Była tu prezentacja albumów, przewodników i książek o Bydgoszczy w ramach „Czytamy Bydgoszcz. Autorskiego projektu Fundacji Nasza tradycja – nasza przyszłość”.
Czytaj więcej: 1. „Czytamy Bydgoszcz. Autorski projekt Fundacji Nasza tradycja - nasza przyszłość"
W dniu 8 kwietnia 2026 roku wychowankowie internatu K-PSOSW nr 2 w Bydgoszczy, pod opieką wychowawców, uczestniczyli w wyjściu na mecz półfinału Pucharu Polski pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz a Górnikiem Zabrze, rozegranym na bydgoskim stadionie.
Czytaj więcej: WIELKIE PIŁKARSKIE ŚWIETO NA STADIONIE ZAWISZY
31 marca odbył się finał gry terenowej pt. „Wielkanocne Poszukiwanie”. Przez 4 tygodnie uczniowie naszej szkoły musieli szukać fragmentów zajączka wielkanocnego.
W dniu 25 marca 2026 roku odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży – Turniej piłki koszykowej. Zawody zostały zorganizowane przez Zespół Szkół Specjalnych nr 30 w Bydgoszczy.
Czytaj więcej: Miejskie Igrzyska Młodzieży – Turniej piłki koszykowej







