W dniach 19–21 kwietnia 2024 roku w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących im. Józefa Sikorskiego odbyły się VI Ogólnopolskie Warsztaty Fotograficzne z Konkursem Fotograficznym pt. „Portret mojego pupila".

Na zaproszenie gen. bryg. Mirosława Downara grupa kilkunastu uczniów naszego Ośrodka, pod opieką nauczycielki Joanny Oliwkiewicz-Fryckowskiej oraz wychowawców Magdaleny Zasady i Łukasza Pawelca, gościła w dniach 3 - 6 czerwca w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka w Świętoszowie.

6 czerwca 2024 roku dziewczęta z naszego internatu spędziły popołudnie w Młynach Rothera. Tam, dzięki uprzejmości Stowarzyszenia MY TEŻ, już po raz kolejny wzięły udział w warsztatach plastycznych.

W ostatnich dniach maja uczniowie klas siódmych i kilkoro ósmoklasistów oraz ich wychowawcy i opiekunowie wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pogoda nie zawiodła, a plan, bogaty w atrakcje turystyczne, został w pełni zrealizowany.  

W dniach 24-25 maja 2024 roku w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Bydgoszczy odbył się 44. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących, który w piątek uroczyście otworzył  Dyrektor  Ośrodka Ryszard Bielecki.

Uczniowie obu klas ósmych oraz klasy drugiej liceum wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej zorganizowanej przez doradcę zawodowego. 

W dniu 27 maja młodzież skupiona w klubie „Eponiks” odwiedziła groby znanych bydgoszczan na Cmentarzu Starofarnym.

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w XLIV Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących.

- ZAPROSZENIE

- REGULAMIN KONKURSU

- ZAKRES TEMATYCZNY ZADAŃ KONKURSOWYCH

- HARMONOGRAM

- PATRONATY

PODSUMOWANIE KONKURSU

W dniu 21 maja 2024 roku młodzież skupiona w internackim klubie „Eponiks” udała się na bydgoską starówkę. Wychowankowie Ośrodka zwiedzili pięknie prezentującą się Wyspę Młyńską z mieszczącym się na niej dawnym kompleksem zbożowo-młyńskim, tzw. Młyny Rothera, za których rewitalizację miasto Bydgoszcz zostało nagrodzone w konkursie na najlepsze wykorzystanie środków z UE w ciągu ostatnich 20 lat.

Bydgoski kościół św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty był miejscem uroczystości Pierwszej Komunii Świętej zorganizowanej18 maja przez Diecezjalne Duszpasterstwo Niesłyszących. Siedmioro dzieci, w otoczeniu Rodzin, Dyrekcji i Nauczycieli Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, po raz pierwszy przyjęło Jezusa do swojego serca.

W poniedziałek 20 maja 2024 roku reprezentacja naszej placówki uczestniczyła w I Regionalnym Konkursie Mini Playback Show, zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 31 Specjalnych w Bydgoszczy.

W czwartkowe popołudnie 16 maja 2024 roku młodsze wychowanki internatu wybrały się do Młynów Rothera na warsztaty plastyczne organizowane przez Stowarzyszenie MY TEŻ.

W dniu 15 maja w internacie odbyła się pierwsza edycja zawodów sportowych w Petanque – bule, przygotowanych przez wychowawców grup starszych. Ta gra nosi różne nazwy, we Francji, gdzie jest najpopularniejsza, nazywana jest Petanque.

W ubiegły czwartek, 9 maja klasy 1La, 1Bka, 1Bo oraz 2Bf wraz z wychowawcami i nauczycielami odwiedzili Muzeum Farmaceutyczne – znajdujące się w miejscu dawnej Apteki „Pod Łabędziem” w Bydgoszczy.

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

Wyszukiwarka  

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2024 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2