Duże, małe, kolorowe, mięciutkie i puchate - Pluszowe Misie opanowały Nasz Ośrodek w piątek 25 listopada. Przybyły ze swoimi właścicielami, aby się bawić, świętować i uczyć.

W czwartek 24 listopada uczniowie klas siódmych przedstawili szkolnej publiczności inscenizację dramatu Adama Mickiewicza pt. „Dziady, cz. II”.  Przygotowane przedstawienie było podsumowaniem Roku Romantyzmu Polskiego.

 Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.

18 listopada 2022 r. pierwszoklasiści z dwóch klas, ubranych w galowe stroje, niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia i wychowanka Ośrodka.

W dniu 7 listopada w sali gimnastycznej odbyły się internackie zawody sportowe dla wychowanków grup młodszych w ramach trzeciego turnieju „Białego Misia".

7 listopada dzieci z zerówki i klas 1-3 uczestniczyły w warsztatach pt. „Co możemy robić dobrymi rękoma?” poprowadzonych przez panią Annę Radosiewicz, pedagoga specjalnego.

Tegoroczny Bydgoski Festiwal Nauki był okazją dla uczniów szkoły branżowej I stopnia o kierunku elektronicznym do odwiedzenia budynku Politechniki Bydgoskiej im. J. J. Śniadeckich przy ulicy Kaliskiego. Braliśmy udział w wydarzeniach w ramach Ścieżki technicznej na Wydziale Inżynierii Mechanicznej.

25 października 2022 roku dzieci z zerówki i klas drugich odwiedziły toruński Młyn Wiedzy. Uczniowie cieszyli się na możliwość wzięcia udziału w zajęciach w tym nowoczesnym,  interaktywnym centrum, które służy nauce i zabawie zarówno małym jak i dorosłym.

10 października uczniowie naszego Ośrodka odwiedzili  Komisariat Policji Bydgoszcz-Wyżyny.  Na początku policjanci opowiedzieli o strukturze, organizacji działania komisariatu i pokazali sprzęt używany przez funkcjonariuszy.

W dniu 8.10.2022r. delegacja naszego Ośrodka wzięła udział w corocznym Święcie 1. Polskiej Dywizji Pancernej, zorganizowanym przez Stołeczne Środowisko 1PDPanc., Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Urząd Dzielnicy Żoliborz.

14 października obchodziliśmy w naszym Ośrodku Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od  życzeń od Dyrekcji, następnie wyróżnieni pracownicy Ośrodka odebrali odznaczenia i nagrody.

28 września uczniowie klas: Va, VIa i VIb, wraz z wychowawcami, pojechali do Biskupina, do Muzeum Archeologicznego.

Co roku, w ostatnią niedzielę września, na całym świecie obchodzony jest Dzień Głuchego i Języka Migowego. Z tej okazji 29 września w naszym Ośrodku miał miejsce wyjątkowy festyn, którego  celem było zwrócenie uwagi na problemy, prawa i osiągnięcia osób niesłyszących.

Cały rok na to czekaliśmy i stało się!

28 września 2022 roku w KPSOSW nr 2 w Bydgoszczy, dzięki gościnności dyrektora Ośrodka Ryszarda Bieleckiego, odbył się już po raz czwarty Festiwal Panien Wodnych zorganizowany przez Fundację Nasza tradycja - nasza przyszłość. Tematem wiodącym tegorocznego Festiwalu było opowiadanie Tadeusza Oszubskiego pt. "Bocianowo".

21 września wychowankowie naszego internatu w ramach zajęć popołudniowych uczestniczyli w happeningu pt. „Opasanie opery” zorganizowanego z okazji 66 rocznicy wystawienia pierwszego przedstawienia Studia Opery, które dało początek Opera Nova.

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekrertariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2022 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2