„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział. Nie, żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał”. Tymi słowami Janusza Korczaka rozpoczął się dzisiejszy apel kończący rok szkolny 2022/2023.

Dyrektor Ośrodka Ryszard Bielecki wręczył uczniom z najlepszymi ocenami świadectwa z wyróżnieniem. Pożegnaliśmy uczniów kończących szkołę podstawową, szkołę branżową pierwszego stopnia o profilu elektronicznym i gastronomicznym oraz absolwentkę szkoły przysposabiającej do pracy. Laureaci konkursów ogólnopolskich i szkolnych oraz wzorowi czytelnicy biblioteki otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Dyrekcja i grono pedagogiczne życzy wszystkim WSPANIAŁYCH WAKACJI!. Do zobaczenia w następnym roku szkolnym!

<< powrót do aktualności

 ZJAZD ABSOLWENTÓW - 24.06.2023r.

We wtorek 20 czerwca, dziewczęta z grupy II wybrały się na interaktywną wystawę kosmiczną do Bydgoskiego Centrum Finansowego.

W dniu 15 czerwca 2023 roku działający w internacie klub sportowo – historyczny „EPONIKS” zorganizował dla wychowanków wycieczkę edukacyjną pod nazwą „Szlakiem Piastowskim – Szlakiem Architektury Romańskiej”.

Są powody do dumy. Trzy konkursy: w Dąbrowie Górniczej, Wejherowie i Kaliszu uwieńczone sukcesami.  

W środę 7 czerwca uczniowie klasy 1a, 2b i 3a wybrali się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

W poniedziałek 12 czerwca  uczniowie klas 0-5 oraz 6c uczestniczyli w nietypowych lekcjach fizyki i chemii. Zajęcia przeprowadził pan Bartosz Pałucki, fizyk i matematyk z Torunia.

W czwartek 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka wychowankowie grup: II, IV, V, VI, VII i XII udali się w rejs Bydgoskim Tramwajem Wodnym po Brdzie.

Grupa wychowanków Ośrodka na czele z Dyrektorem Ryszardem Bieleckim wzięła udział w upamiętnieniu drugiej rocznicy śmierci Krzysztofa Krawczyka.

W czwartek 11 maja 2023 roku grupa teatralna „Ab-surdus” wraz z opiekunkami: Małgorzatą Lewandowską, Hanną Sempowicz i Magdaleną Zasadą pojechała do Kwidzyna, aby wziąć udział w 29. Forum Teatralnym Placówek Kształcenia Specjalnego.

We wtorek 9 maja 2023 roku klasy „0” i 2a były w teatrze lalkowym Baj Pomorski w Toruniu na przedstawieniu pt. „Szewczyk Dratewka”. 

Już po raz kolejny w naszej placówce obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie szkół ponadpodstawowych aktywizowali się przez cały miesiąc kwiecień, natomiast uczniom szkoły podstawowej dedykowany był Tydzień z Autyzmem pod hasłem: BĄDŹ Z NAMI NA NIEBIESKO!

W dniach 21-23 kwietnia 2023 roku w Ośrodku dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu odbyły się V Ogólnopolskie Warsztaty fotograficzne z Konkursem Fotograficznym pt. „Wiosenne przebudzenie", w których wzięli udział nasi uczniowie Jan Gronowski i Aleksander Nowak wraz z opiekunami Arturem Zasadą i Hanną Derkowską-Tabula.

"Czytamy Bydgoszcz", autorski projekt Fundacji Nasza tradycja - nasza przyszłość.

W piątek 28 kwietnia 2023 roku odbyło się zakończenie roku szkolnego uczniów klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Branżowej II Stopnia, których wychowawcami byli Joanna Kolano, Hanna Derkowska-Tabula i Dominik Przybysz.

W imieniu Dyrektora Ośrodka Ryszarda Bieleckiego, Wicedyrektor ds. szkolnictwa ponadpodstawowego Beata Dziaszyk żegnając absolwentów, życzyła im rozwoju zawodowego i sukcesów osobistych w dalszym życiu.

We wtorek 4 kwietnia  dzieci z klas „0”, 2a, 3a i 3b uczestniczyły w warsztatach  robienia kartek wielkanocnych zorganizowanych przez Projekt Zabytek w Bydgoszczy.

   

Ostatnie aktualności

 • WARSZTATY W MŁYNACH ROTHERA

  6 czerwca 2024 roku dziewczęta z naszego internatu spędziły popołudnie w Młynach Rothera. Tam, dzięki uprzejmości...

  Czytaj więcej: WARSZTATY W...

 • TRZY  DNI  W  WARSZAWIE

  W ostatnich dniach maja uczniowie klas siódmych i kilkoro ósmoklasistów oraz ich wychowawcy i opiekunowie wybrali się na...

  Czytaj więcej: TRZY  DNI  W ...

 • W 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie

  Na zaproszenie gen. bryg. Mirosława Downara grupa kilkunastu uczniów naszego Ośrodka, pod opieką nauczycielki Joanny...

  Czytaj więcej: W 10...

 • ZAWÓD POLICJANT

  Uczniowie obu klas ósmych oraz klasy drugiej liceum wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej...

  Czytaj więcej: ZAWÓD POLICJANT

 • ODWIEDZAMY GROBY ZNANYCH BYDGOSZCZAN

  W dniu 27 maja młodzież skupiona w klubie „Eponiks” odwiedziła groby znanych bydgoszczan na Cmentarzu Starofarnym.

  Czytaj więcej: ODWIEDZAMY...

 • 44. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących Szkół Podstawowych

  W dniach 24-25 maja 2024 roku w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Bydgoszczy odbył się 44. Ogólnopolski...

  Czytaj więcej: 44....

 • Wycieczka na Wyspę Młyńską i na starówkę

  W dniu 21 maja 2024 roku młodzież skupiona w internackim klubie „Eponiks” udała się na bydgoską starówkę. Wychowankowie...

  Czytaj więcej: Wycieczka na...

 • UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

  Bydgoski kościół św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty był miejscem uroczystości Pierwszej Komunii Świętej zorganizowanej18...

  Czytaj więcej: UROCZYSTOŚĆ...

 • I REGIONALNY  KONKURS  MINI  PLAYBACK  SHOW

  W poniedziałek 20 maja 2024 roku reprezentacja naszej placówki uczestniczyła w I Regionalnym Konkursie Mini Playback Show,...

  Czytaj więcej: I REGIONALNY ...

 • Warsztaty plastyczne w Młynach Rothera

  W czwartkowe popołudnie 16 maja 2024 roku młodsze wychowanki internatu wybrały się do Młynów Rothera na warsztaty...

  Czytaj więcej: Warsztaty...

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

Wyszukiwarka  

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2024 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2