„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział. Nie, żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał”. Tymi słowami Janusza Korczaka rozpoczął się dzisiejszy apel kończący rok szkolny 2022/2023.

Dyrektor Ośrodka Ryszard Bielecki wręczył uczniom z najlepszymi ocenami świadectwa z wyróżnieniem. Pożegnaliśmy uczniów kończących szkołę podstawową, szkołę branżową pierwszego stopnia o profilu elektronicznym i gastronomicznym oraz absolwentkę szkoły przysposabiającej do pracy. Laureaci konkursów ogólnopolskich i szkolnych oraz wzorowi czytelnicy biblioteki otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Dyrekcja i grono pedagogiczne życzy wszystkim WSPANIAŁYCH WAKACJI!. Do zobaczenia w następnym roku szkolnym!

<< powrót do aktualności

 ZJAZD ABSOLWENTÓW - 24.06.2023r.

We wtorek 20 czerwca, dziewczęta z grupy II wybrały się na interaktywną wystawę kosmiczną do Bydgoskiego Centrum Finansowego.

W dniu 15 czerwca 2023 roku działający w internacie klub sportowo – historyczny „EPONIKS” zorganizował dla wychowanków wycieczkę edukacyjną pod nazwą „Szlakiem Piastowskim – Szlakiem Architektury Romańskiej”.

Są powody do dumy. Trzy konkursy: w Dąbrowie Górniczej, Wejherowie i Kaliszu uwieńczone sukcesami.  

W środę 7 czerwca uczniowie klasy 1a, 2b i 3a wybrali się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

W poniedziałek 12 czerwca  uczniowie klas 0-5 oraz 6c uczestniczyli w nietypowych lekcjach fizyki i chemii. Zajęcia przeprowadził pan Bartosz Pałucki, fizyk i matematyk z Torunia.

W czwartek 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka wychowankowie grup: II, IV, V, VI, VII i XII udali się w rejs Bydgoskim Tramwajem Wodnym po Brdzie.

Grupa wychowanków Ośrodka na czele z Dyrektorem Ryszardem Bieleckim wzięła udział w upamiętnieniu drugiej rocznicy śmierci Krzysztofa Krawczyka.

W czwartek 11 maja 2023 roku grupa teatralna „Ab-surdus” wraz z opiekunkami: Małgorzatą Lewandowską, Hanną Sempowicz i Magdaleną Zasadą pojechała do Kwidzyna, aby wziąć udział w 29. Forum Teatralnym Placówek Kształcenia Specjalnego.

We wtorek 9 maja 2023 roku klasy „0” i 2a były w teatrze lalkowym Baj Pomorski w Toruniu na przedstawieniu pt. „Szewczyk Dratewka”. 

Już po raz kolejny w naszej placówce obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie szkół ponadpodstawowych aktywizowali się przez cały miesiąc kwiecień, natomiast uczniom szkoły podstawowej dedykowany był Tydzień z Autyzmem pod hasłem: BĄDŹ Z NAMI NA NIEBIESKO!

W dniach 21-23 kwietnia 2023 roku w Ośrodku dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu odbyły się V Ogólnopolskie Warsztaty fotograficzne z Konkursem Fotograficznym pt. „Wiosenne przebudzenie", w których wzięli udział nasi uczniowie Jan Gronowski i Aleksander Nowak wraz z opiekunami Arturem Zasadą i Hanną Derkowską-Tabula.

"Czytamy Bydgoszcz", autorski projekt Fundacji Nasza tradycja - nasza przyszłość.

W piątek 28 kwietnia 2023 roku odbyło się zakończenie roku szkolnego uczniów klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Branżowej II Stopnia, których wychowawcami byli Joanna Kolano, Hanna Derkowska-Tabula i Dominik Przybysz.

W imieniu Dyrektora Ośrodka Ryszarda Bieleckiego, Wicedyrektor ds. szkolnictwa ponadpodstawowego Beata Dziaszyk żegnając absolwentów, życzyła im rozwoju zawodowego i sukcesów osobistych w dalszym życiu.

We wtorek 4 kwietnia  dzieci z klas „0”, 2a, 3a i 3b uczestniczyły w warsztatach  robienia kartek wielkanocnych zorganizowanych przez Projekt Zabytek w Bydgoszczy.

   

Ostatnie aktualności

 • FESTIWAL FRYZJERSKO-KOSMETYCZNY, Hair & Beauty 25-26.11.2023r. MCK KATOWICE

  Po raz 21. na Górnym Śląsku odbył się Festiwal Hair & Beauty.

  Czytaj więcej: FESTIWAL...

 • "Ciemno wszędzie, głucho wszędzie / co to będzie, co to będzie?" czyli "Dziady" w szkolnej inscenizacji 

  Długi czas prób, przygotowań… i oto Dziady w przedstawieniu uczniów  klas VIIa i VIIb, którzy przygotowali część II dramatu A....

  Czytaj więcej: "Ciemno...

 • OBCHODY  ŚWIĘTA  NIEPODLEGŁOŚCI 

  W czwartek 9 listopada 2023 roku odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który został przygotowany przez...

  Czytaj więcej: OBCHODY ...

 • DELEGACJA  HOLENDRÓW

  Nasz Ośrodek odwiedziła delegacja Holendrów, przedstawicieli organizacji kombatanckich z Bredy. Między innymi małżeństwo...

  Czytaj więcej: DELEGACJA...

 • PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI

  Tradycyjnie, pod koniec października w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, grupa...

  Czytaj więcej: PAMIĘTAMY O...

 • MIĘDZYNARODOWY  DZIEŃ  BIAŁEJ  LASKI

  Nasz Ośrodek, już po raz dziewiąty, włączył się do kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”. W internacie odbyło...

  Czytaj więcej: ...

 • W  DRODZE NA EURO 2024

  W dniu 17 października 2023 roku grupa wychowanków z naszego Ośrodka uczestniczyła w meczu młodzieżowych reprezentacji...

  Czytaj więcej: W  DRODZE NA...

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  W dniu 13 października 2023 r. obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej w naszym Ośrodku.

  Czytaj więcej: DZIEŃ...

 • UDZIAŁ W  AKCJI „CZYSTA  BYDGOSZCZ”

  W dniach 2-6 października wychowankowie internatu wzięli udział w akcji Sprzątania świata odbywającej się pod hasłem...

  Czytaj więcej: UDZIAŁ W...

 • ŚWIĘTO  DYWIZJI  PANCERNEJ

  W dniu 7 października 2023r. delegacja naszego Ośrodka z inicjatywy dyrektora Ośrodka Ryszarda Bieleckiego wzięła udział w obchodach...

  Czytaj więcej: ŚWIĘTO...

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

Wyszukiwarka  

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2022 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2