"Czytamy Bydgoszcz", autorski projekt Fundacji Nasza tradycja - nasza przyszłość.

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku, Ryszard Bielecki, dyrektor KPSOSW nr 2 w Bydgoszczy, zachęcił dzieci i młodzież z naszego Ośrodka do udziału w projekcie "Czytamy Bydgoszcz".

Uczniowie klas: 1Bk i 7a oraz 7b czytali w tym roku Bydgoszcz polisensorycznie. Klasa trzecia Branżowej Szkoły I Stopnia wysłuchała fragmentów audiobooka "Mostu Królowej Jadwigi" Jerzego Sulimy - Kamińskiego, dyskutowała na temat życia, języka i obyczajów bydgoszczan w okresie międzywojennym.

Młodzież zapoznała także się z publikacjami o dawnej i współczesnej Bydgoszczy, oglądała akwarele i reprinty pocztówek przedstawiające gród nad Brdą. Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziły miejsca i budynki architektoniczne, których podczas spacerów po naszym mieście już nie zobaczymy.

Uczniowie szkoły podstawowej postanowili czytać nasze miasto w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego. Z ogromną ciekawością i zaskoczeniem obejrzeli dwie wystawy: "Od Starego Rynku do Placu Wolności" i " Niech się święci...". Odbyli bydgoską podróż w czasie - od miasta lokacyjnego do lat 30. XX wieku, a później wędrowali przez okres PRL- u. Podczas zwiedzania siódmoklasiści zadawali mnóstwo pytań dotyczących zdjęć i dokumentów oraz innych eksponatów znajdujących się na wystawach.

Epilog tegorocznego czytania Bydgoszczy stanowiło skosztowanie szneków z glancem, które wszystkim uczestnikom wycieczki smakowały "po bydgosku".

Wraz z uczniami w projekcie wzięły udział nauczycielki z KPSOSW nr 2, panie: Joanna Rak, Barbara Kosz i Joanna Szmytkowska.

Zdjęcia: J. Rak i J. Szmytkowska


<< powrót do aktualności
   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2022 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2