Już po raz kolejny w naszej placówce obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie szkół ponadpodstawowych aktywizowali się przez cały miesiąc kwiecień, natomiast uczniom szkoły podstawowej dedykowany był Tydzień z Autyzmem pod hasłem: BĄDŹ Z NAMI NA NIEBIESKO!

Już pierwszego dnia zrobiło się naprawdę niebiesko, bo na jednym z korytarzy szkoły zawisła niebieska girlanda z gumowych rękawiczek z napisami: ROZUMIEM, POMAGAM, JESTEM. W kolejnych dniach uczniowie obejrzeli film edukacyjny ukazujący problemy osób ze spektrum autyzmu. Całe klasy tworzyły obrazy przedstawiające niebieskie motyle z odcisków własnych dłoni. Dzień pod hasłem: Jesteśmy z Wami - niebieskimi motylami! polegał na odszukaniu motyli ukrytych na korytarzach Ośrodka. Zwycięscy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Dyrektora Ośrodka Ryszarda Bieleckiego.

Ostatniego dnia uczniowie mogli doświadczyć doznań sensorycznych podczas dotykania i manipulowania różnymi przedmiotami i materiałami. W szkołach ponadpodstawowych motywem przewodnim była kreatywna przerwa. Hol warsztatów zawsze tętnił pozytywnymi emocjami. Wszyscy uczniowie chętnie włączyli się w naukę tańca belgijka. Popularnością cieszyły się zabawy przy Xboxie oraz rywalizacja w cymbergaja. Dla uczniów preferujących spokojniejszą aktywność były do dyspozycji gry i zabawy stolikowe. Miłośnicy  bajkowych kolorów brali udział zajęciach malowania techniką Ebru. Mamy nadzieję, że podjęte działania przybliżyły uczniom złożoną problematykę osób ze spektrum autyzmu, a także ugruntowały postawę zrozumienia i wzajemnego szacunku. Zespół do spraw autyzmu dziękuje za współpracę i oby kwietniowa kreatywność przeniosła się na kolejne miesiące roku szkolnego.

Opracowanie: Agata Wilczewska i Anna Kłódkowska

 

<< powrót do aktualności

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2022 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2