We wtorek 9 maja 2023 roku klasy „0” i 2a były w teatrze lalkowym Baj Pomorski w Toruniu na przedstawieniu pt. „Szewczyk Dratewka”. 

Już sama podróż szkolnym busem była dla dzieci wielką frajdą. Wszystkim bardzo podobała się scenografia, tj. ogromne krzesło na biegunach, które raz było pałacem, to znowu domem Baby Jagi, a po odwróceniu strasznym smokiem. Wielkie wrażenie na widzach wywarły piękne i kolorowe lalki poruszane przez dwoje aktorów. Dratewka, Baba Jaga, smok cudownie poruszały się po scenie i doskonale grały swoje role. Ciekawą lalką był kot, którego korpus stanowiło toczone po ziemi koło. Dodatkowo dym wypuszczany na scenę pozwolił przenieść się dzieciom do bajkowego świata fantazji. Przez całe przedstawienie dzieci trzymały kciuki za dzielnego Dratewkę i cieszyły się kiedy pokonał smoka.

Po spektaklu uczniowie zwiedzili toruńską starówkę, pogłaskali osiołka i zjedli pyszne lody. Z pewnością wycieczka była okazją do obcowania ze sztuką, ale przede wszystkim dostarczyła uczniom mnóstwo pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

Opracowanie: Anna Kłódkowska

 

<< powrót do aktualności
   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2022 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2