W środę 13 września 2023 roku dziewczęta i chłopcy z grup starszych wraz z wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Anną Goc, które odbyło się w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

Pani Anna Goc jest dziennikarką i redaktorką „Tygodnika Powszechnego”, laureatką Stypendium im. R. Kapuścińskiego oraz autorką książki pt. „Głusza”, która została uznana za najlepszą książkę reporterską roku 2022.

 „Głusza” to niezwykle udana próba oddania głosu osobom niesłyszącym, to opowieść o ich codziennych problemach oraz o ich  wykluczeniu społecznym. Książka ta wnosi istotny wkład w podnoszenie świadomości  społeczeństwa i  na pewno wpłynie na zwiększenie wiedzy na temat życia i doświadczeń osób z wadą słuchu.

Spotkanie z Anną Goc było bardzo interesujące i stanowiło dla młodzieży niesamowite doświadczenie .Nasi wychowankowie mieli okazję osobiście zadać pytania pisarce, kupić książkę, zdobyć dedykację z autografem i  jako osoby z wadą słuchu, wymienić się własnymi doświadczeniami. Zdecydowanie to środowe popołudnie było bardzo ciekawe! Zakupione podczas spotkania książki pt. „Głusza” są już dostępne w naszej bibliotece szkolnej.

 

  Tekst i zdjęcia-Donata Tokarska

<< powrót do aktualności

   

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

Wyszukiwarka  

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2022 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2