Już po raz piąty pan Ryszard Bielecki, dyrektor  KPSOSW nr 2, zaprosił uczniów do udziału w Festiwalu Panien Wodnych, którego organizatorem jest Fundacja Nasza tradycja - nasza przyszłość.

Tematem wiodącym tegorocznej imprezy było opowiadanie Tadeusza Oszubskiego pt. „Bydgosta i panny wodne z Brdy".

4 października 2023 roku uczniowie szkoły podstawowej rozpoczęli Festiwal od wysłuchania nagrania opowiadania na motywach legendy z Bydgoszczy, które przeczytał im sam autor.  

Następnie trzecioklasiści i uczniowie klasy 8c stworzyli oryginalne kukły Pasterki Ptaków, pokolorowali ilustrację nawiązującą do nowo poznanej legendy oraz wykonali zakładki do książek z motywem Panny Wodnej.  W tym czasie młodzież z klas 8a i 8b pracowała z tekstem „Bydgosta i panny wodne z Brdy". Ósmoklasiści przedstawili w formie dramy fragment utworu Tadeusza Oszubskiego, a także próbowali odgadnąć dzieje głównego bohatera opowiadania, których nie znaleźli w fabule utworu. Podczas wykonywania zadań festiwalowych wszyscy uczestnicy wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem.

Nad  pracą dzieci i młodzieży czuwała kadra pedagogiczna, panie : Karolina Drzycimska, Katarzyna Maxelon, Joanna Rak, Barbara Kosz, Hanna Sułek - Stawicka, Bernadetta Jezierska, Karolina Jasińska i Karolina Kędziora, a koordynatorem Festiwalu w KPSOSW nr 2 była wicedyrektor Joanna Szmytkowska. V Festiwal Panien Wodnych zwieńczył barwny korowód Panien i Stworów Wodnych, do którego dołączyły również dzieci z klas młodszych i ich nauczyciele.

Dyrekcja Ośrodka, nauczyciele i uczniowie serdecznie dziękują Pani Prezes Fundacji Nasza tradycja - nasza przyszłość, Małgorzacie Stawickiej, oraz Dyrektorowi Kreatywnemu Fundacji, Tadeuszowi Oszubskiemu, za zaproszenie do udziału w V Festiwalu Panien Wodnych. 

 Opracowanie: Joanna Szmytkowska

<< powrót do aktualności

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

Wyszukiwarka  

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2022 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2