9 maja 2024 roku dziewczynki z grupy II i chłopcy z grupy V wzięli udział w ekologicznej grze terenowej. Miejscem zmagań był teren rekreacyjny naszego Ośrodka.

Każda drużyna otrzymała planszę  z 10 zdjęciami miejsc, w których ukryte były pudełeczka z zadaniami. Na uczestników zabawy czekały zadania sportowe oraz zadania związane z ekologią. Trzeba było, np. stać przez 30 s na jednej nodze, trafnie rzucać piłką do hula-hop, biegać w sztafecie, przeskakiwać przez opony, zbierać szyszki. Drużyny musiały prawidłowo posegregować odpady, rozwiązać zagadki ekologiczne, wybrać właściwe piktogramy, rozkodować hasło: „ Ziemia mój dom”.  Nad tym, aby drużynowa rywalizacja przebiegała zgodnie z zasadami fair play czuwały Panie Małgorzata Kozłowska i Małgorzata Lewandowska. Liczyła się kolejność, czas i dokładność wykonania zadań.  Ostatecznie lepsze okazały się dziewczynki, które jako pierwsze dotarły do mety. Obie drużyny nagrodzone zostały dyplomami i słodkimi upominkami.

Gra terenowa okazała się strzałem w dziesiątkę. Była nie tylko okazją do przyjemnej,  interaktywnej nauki, rozwijania spostrzegawczości i  zmysłu orientacji w terenie.  Dzieci musiały nauczyć się także współpracować ze sobą,  wspólnie obmyślać strategię działania i szybko podejmować decyzje. Jednak przede wszystkim dostarczyła im wiele radości i emocji. Już nie mogą doczekać się kolejnej zabawy w terenie.

 

Opracowanie: Małgorzata Lewandowska

  

 << powrót do aktualności

 

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

Wyszukiwarka  

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2024 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2