Bydgoski kościół św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty był miejscem uroczystości Pierwszej Komunii Świętej zorganizowanej18 maja przez Diecezjalne Duszpasterstwo Niesłyszących. Siedmioro dzieci, w otoczeniu Rodzin, Dyrekcji i Nauczycieli Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, po raz pierwszy przyjęło Jezusa do swojego serca.

Do tego wyjątkowego wydarzenia trzecioklasiści przygotowywali się przez dziewięć miesięcy podczas katechezy. W homilii duszpasterz niesłyszących ksiądz Piotr Książkiewicz zwrócił uwagę na ważność Eucharystii w życiu każdego chrześcijanina. Mówił, jak częste przyjmowanie Komunii św. wpływa na codzienne funkcjonowanie w świecie, oraz jak Jezus przemienia i uświęca serce młodego człowieka, który czyni je Jego mieszkaniem. 

Uroczystość uświetniła parafialna scholka dziecięca pod kierownictwem Pani Moniki Bukowieckiej. Piękna oprawa uroczystości I Komunii Świętej  była dziełem Pani Agaty Wilczewskiej, która w czasie uroczystości pełniła także funkcję tłumacza języka migowego.

Cieszymy się, że mogliśmy kolejny raz, w gronie naszego Ośrodka, przeżywać tę uroczystość. 

  

Opracowanie: ks. Piotr Książkiewicz

  

 << powrót do aktualności

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

Wyszukiwarka  

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2024 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2