Na zaproszenie gen. bryg. Mirosława Downara grupa kilkunastu uczniów naszego Ośrodka, pod opieką nauczycielki Joanny Oliwkiewicz-Fryckowskiej oraz wychowawców Magdaleny Zasady i Łukasza Pawelca, gościła w dniach 3 - 6 czerwca w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka w Świętoszowie.

Pobyt był bardzo udany i obfitował w szereg atrakcji. Uczniowie zwiedzili Salę Tradycji 10BKPanc, żagańskie Muzeum Obozów Jenieckich, a samo miasto Żagań zachwyciło wszystkich swoją piękną Starówką, urokliwymi uliczkami oraz zespołem pałacowo – parkowym. Na terenie jednostki wojskowej nasi wychowankowie rywalizowali na torze sprawnościowym przeznaczonym dla żołnierzy.

W Ośrodku Szkoleniowym Śnieżnik uczyli się strzelać z karabinów i granatników, jak prawdziwi żołnierze. Świetną zabawą była też rywalizacja na torze przeszkód. Po wyczerpującym treningu w klubie wojskowym oglądali wzruszający film „Miasto 44” ukazujący heroiczną walkę powstańców warszawskich oraz ogrom zniszczeń stolicy.

Kolejną atrakcją była wizyta w Ośrodku Szkolenia Leopard, gdzie młodzieży zademonstrowano nowoczesne symulatory wielu sprzętów bojowych. Na zakończenie zorganizowano wspaniałe ognisko z kiełbaskami. Przez cały pobyt wszyscy byli pod bardzo dobrą opieką żołnierzy. To był wspaniały czas. Dziękujemy! Mamy nadzieję, że pojedziemy tam znowu za rok.

 

 Opracowanie: Joanna Oliwkiewicz-Fryckowska

  

 << powrót do aktualności

 

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

Wyszukiwarka  

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2024 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2