Małymi krokami zbliża się koniec roku szkolnego. Jest to idealny czas na integrację podczas różnorodnych wycieczek. Na jedną z nich wybrali się wychowankowie internatu wraz z wychowawcami. Celem podróży była Gdynia.

Na miejscu wychowankowie zwiedzili pokład ORP Błyskawicy - polskiego niszczyciela, który uczestniczył w działaniach podczas II wojny światowej. Na pokładzie zapoznali się m.in. z wyglądem uzbrojenia artyleryjskiego i broni podwodnej, a także z dziejami tradycji Marynarki Wojennej. Następnym punktem wycieczki było Akwarium Gdyńskie MIR, gdzie podziwiali liczne gatunki ryb, gadów, płazów oraz bezkręgowców. Największe wrażenie na wychowankach wywarła anakonda zielona oraz płaszczki rzeczne. Ostatnią atrakcją był wjazd kolejką na Kamienną Górę oraz podziwianie przepięknego widoku na Morze Bałtyckie.

Wszystkie atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród wychowanków, choć warto wspomnieć, że wielu uśmiechów dostarczyły także wspólne chwile w autokarze oraz te, przy wspólnym posiłku.

Już teraz wszyscy są niezwykle ciekawi, dokąd pojadą na kolejną wycieczkę i jakie atrakcje będą tam na nich czekały.

 

Opracowanie: Roksana Szurgot

Zdjęcia: Małgorzata Kozłowska i Maciej Karczmarek

   

 << powrót do aktualności

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

Wyszukiwarka  

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2024 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2